Zuleyka – KaZe (Kateřina Zeidlerová)

  • e-mail: feelartzuleyka@icloud.com
  • Praha 2 – Vinohrady

Tato cesta tvoření, ,,Stvoření”, si mě zkrátka našla. Už od dětství jsem pokreslila stohy papírů, a pro mé okolí jsem byla těžko uchopitelná, i sama pro sebe. Od těch dob se toho příliš nezměnilo. Mí přátelé mi říkají, že jsem mimozemšťan, a já se jim směji. Když maluji, je to pro mě určitý druh meditace, vyprázdnění mysli, pozoruji, co se odehrává na plátně, pozoruji své myšlenky, pohyby ruky, jenž zanechávají stopy, kde vzniká ,,cosi”, čemu úplně nerozumím. Dýchám a nechávám intuici vést mou ruku a naslouchám skvrnám, čmouhám, kapkám, barvám, tu a tam přidám nebo uberu a ono se pak vše najednou samo vyloupne na plátně.

Cílem mého tvoření je právě pozorování vzniku i zániku. Je to příležitost otevřené komunikace s mým nevědomím. Někdy se stane, že vše utichne, a já pak stojím před hotovým dílem.

A kde nacházím inspiraci?

Nejvíce inspirace nacházím v přírodě, hvězdné obloze při letních krásných večerech, vlastně v celém vesmíru, který je velice harmonický a tajemný. A také v mých snech, jenž jsou ještě tajemnější. Cítím velkou zodpovědnost a radost k tomu, co mi vzniká pod rukama. A proto hledám způsoby, jak se o vše podělit i za mé nepřítomnosti. Nalaďuji se na zpěv ptáků a přemítám, jak ptáci vnímají stromy a svět, ve kterém žijeme s nimi.

Na třpyt a svit hvězdné oblohy, a snažím se zachytit, co mi hvězdy zpívají. Na tančící stíny stromů a šumění listí. Rytmické bubnování deště. A třepetání křídel lučních motýlů. Švitoření hmyzu v trávě a pochod mravenců. Všechno je v pohybu a tančí, hvězdy, planety i galaxie, tak jako vír ve vaně kdesi končí, i my skončíme ve víru galaxie a vrátíme se tam, odkud jsme přišli.

Malováním přála bych si předat všem lidem, aby alespoň na malou chvilku mohli cítit a vnímat tanec všech tvarů života tak, jako to cítím a vnímám já.

S láskou

kateřina Zeidlerová ve svém živlu